Příběh originálního dětského oblečení ADRY začal dost nenápadně. Abychom začaly úplně od začátku, musíme se vrátit do zimního období před několika lety. Tou dobou byl dceři paní Adrieny necelý rok a byla neustále v pohybu. Rodina bydlí ve starším vesnickém domě a umíte si představit, jak tam jsou v zimě studené podlahy? Holčička byla pořád promrzlá a tak začala paní Adriena přemýšlet o nějaké teplejší soupravě pro roční batole.
"Pokud musíte na něco neustále myslet, tak vám nakonec nezbude nic jiného, než to zrealizovat", říká sympatická maminka a majitelka e-shopu www.adry.cz.
"Můj partner mě nestále popichoval, abych si vymyslela nějakou zábavu - tak jsem si ji vymyslela."

Příběh originálního dětského oblečení ADRY
( autorka: Markéta Henzlová)
Adrieno, inspirovala jste se podobnou službou v jiném městě nebo v zahraničí?
Navrhovat a šít dětské oblečení na mateřské dovolené asi není nic nového a maminek, které si takto oblékly svoje děti, bude určitě spousta. Inspirací mi bylo pouze moje dítě a touha po zvýšení jeho komfortu.
Zvládáte finančně
rozvoj firmy nebo máte úvěr?
Zatím zvládám vše svépomocí, pokud ale budu chtít realizovat další plány a osamostatnit se finančně, budu se muset zadlužit nebo najít nějaké jiné řešení.
Co Vám dělá v práci
největší radost?
Když vidím, že dětem naše oblečení sluší a sedí jim. Když mi spokojená maminka zavolá, aby mi řekla, jak super je ta souprava, co jí právě přišla poštou. Když mi přijde e-mailem fotka spokojeného děťátka v našem oblečení.
Co Vás v současné
době nejvíc štve v souvislosti s podnikáním?
Aktuálně vidím jako dost velký problém elektronickou evidenci tržeb. Budu muset zrušit osobní odběr zdarma, protože podléhá EET. Také zavedení platební brány prozatím odkládám. A už vůbec si nedokážu představit jak budu realizovat EET ve stánkovém prodeji, který by měl být zaveden od roku 2018.
Objevila se během
podnikání někdy krize, kdy jste si řekla, že na to nemáte?
Ano, bylo to někdy před dvěma lety, kdy jsem se musela rozloučit s dodavatelem, který pro mě právě začal šít. Bylo to absurdní, měla jsem připravené úplně všechno - látky, střihy, galanterii, jen nebyl nikdo, kdo by to pro mě ušil. Buď jsem nebyla spokojená s kvalitou nebo byla šicí dílna příliš daleko. Pro většinu subjektů jsem byla neznámý, tudíž riskantní partner.
Čekají Vás a Vaše
zákazníky nějaké novinky v roce 2017?
Určitě bych chtěla dál rozvíjet myšlenku autorského tisku na softshellovou metráž, kterou jsme realizovali s firmou Faltus sítotiks s.r.o. Podařilo se nám potisknout softshell technikou sítotisku, což je docela unikátní.
Z těchto látek máme nyní našité softshellové rostoucí bundy, jejichž hlavní propagaci plánuji až na jaro 2017, protože jsme je nestihli nafotit. Dál bych chtěla rozšířit řadu našich tepláčků se softshell záplatami na kolenou, protože jsou u zákazníků velmi úspěšné.
Mnoho žen touží
podnikat, ale bojí se. Měla jste někdy obavy z neúspěchu?
Samozřejmě, ani už nevím kolikrát. Myslím si, že někdy nás obavy dokáží motivovat víc, než cokoliv jiného. Nejdůležitější je věřit sobě a věřit v dobrý konec.
Máte nějaký tip pro
zlepšení nálady nebo hezčí den?
Jako máma tří dětí si nejvíc zlepším náladu, když si společně sedneme a začneme si povídat. To je ta největší energie, která mě nabíjí a rozesměje. Během chvilky zapomenu na to, co všechno jsem neudělala a nestihla.
Moc děkuji a přeji
mnoho úspěchů. eM.
